REFLEX’İ NEDEN MICROSOFT’UN ASP.NET Core KODLARI İLE YENİLEDİK?

ASP.NET Core, Microsoft tarafından geliştirilen açık kaynaklı ve çok platformlu bir web çatısıdır. ASP.NET’in yeni neslidir.   Yüksek performanslı web uygulamaları ve hizmetler oluşturmak için tasarlanmıştır.

ASP.NET Core’un Delphi’ye Göre Avantajları şunlardır:

  • Cross-Platform Desteği:NET Core, Windows, Linux ve macOS gibi farklı işletim sistemlerinde çalışabilen uygulamalar sağlar. Bu, sayede daha geniş bir kullanıcı kitlesi erişir.
  • Yüksek Performans:NET Core, hızlı ve verimli bir şekilde çalışır. Performans odaklıdır. İstemci taleplerini çoklu iş parçacıkları kullanarak işler ve gereksiz ağırlıklardan kaçınır. Yüksek trafikli web uygulamaları veya API’lerin daha iyi ölçeklenebilirlik ve performans sağlamasına yardımcı olur. Asenkron programlamayı doğal olarak destekler.   Optimize edilmiş istek işleme ve büyük sayıda eşzamanlı isteği verimli bir şekilde işler.
  • Genişletilebilirlik:NET Core, .NET ekosistemiyle bütünleşmiştir. Modüler ve genişletilebilir bir mimari sunar. Özel ara yazılımlar ekleyebilir, kendi bileşenlerini oluşturabilir ve zengin üçüncü taraf kütüphane ve eklentilerin ekosisteminden faydalanır. Uygulamaları hızlı geliştirir, daha fazla işlevsellik sağlar.
  • Güvenlik:NET Core, OAuth ve OpenID Connect gibi endüstri standardı güvenlik protokollerini destekleme gibi yerleşik güvenlik özellikleri içerir. Örneğin, oturum yönetimi, kimlik doğrulama ve yetkilendirme gibi güvenlikle ilgili bileşenleri kolayca entegre eder. Ayrıca, potansiyel güvenlik açıklarına karşı korumak için düzenli güncellenir.
  • Bulutta Çalışma: Microsoft’un sağladığı Microsoft Azure bulut bilişim platformuyla uyumlu olarak çalışır. Web uygulamaları veri tabanları sunucular yapay zeka(AI), nesnelerin interneti(IoT), yedekleme, ölçekleme ve daha fazlasını barındırır.

SAP projesine odaklanılması nedeniyle etkisi azalan bütçeleme faaliyetleri bu yeni uygulama ile yeniden canlanacak ve yeni elemanların uyum sağlaması ve eğitilmesi kolaylaşacak, çünkü eski programın karmaşıklığı giderildi ve kontroller daha da güçlendirildi. Tüm uygulamalar iyileştirilerek uluslararası standartlara yükseltildi.

Yeni program mobil uyumlu olduğundan bütçe seti, grafikler ve raporlar internet üzerinden telefon ve tabletlere anında aktarılabilecek hale getirildi. Bu sayede şirket yöneticileri güncel bilgilere eş zamanlı erişebilecekler.

Özetle, eski programda olan bütün uygulamalar yeni programda iyileştirilmiş olarak yer alıyor, üstelik eski programda hiç olmayan kullanıcı dostu yeni nesil eklentiler de var.  Yeni program şirkete daha çok değer katacak.